Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

close

Kategorie

NATURELL Potas 100 tab.

NATURELL Potas 100 tab.

1 inne produkty z tej samej kategorii:

Potas - ważny pierwiastek dla mięśni, serca i układu nerwowego. 
Któż z nas nie przeżył bolesnego skurczu mięśni i nie zastanawiał się nad jego przyczyną. Do osłabienia i zmęczenia szybko się przyzwyczajamy i nie szukamy jego przyczyn, ale ból mięśni czy kołatanie serca powodują, że zaczynamy się zastanawiać czego brakuje naszemu organizmowi, co jest przyczyną niepokojących nas objawów.
Rozważając różne przyczyny nie pomińmy wśród nich niedoboru ważnego pierwiastka - potasu.

W ciągu doby nasz organizm potrzebuje aż 3500 mg potasu, a tylko odpowiednia podaż pierwiastka warunkuje prawidłową pracę mięśni, serca i układu nerwowego.
Potas jako główny kation wewnątrzkomórkowy i jeden z najważniejszych pierwiastków wchodzących w skład płynów ustrojowych wpływa w znaczący sposób na przewodnictwo nerwowo-mięśniowe. Dzięki jonom potasu następuje sprawny przepływ impulsów między komórkami nerwowymi i zachowana jest właściwa reakcja organizmu na bodźce docierające z otoczenia. Prawidłowa praca mięśni, ich właściwa kurczliwość, a zatem nasza sprawność ruchowa także uzależniona jest od obecności potasu w komórkach. Potas odgrywa istotną rolę w wytwarzaniu energii z węglowodanów niezbędnej do pracy mięśni, a także uczestniczy w przekazywaniu sygnałów w komórce mięśniowej. Wpływa on wspólnie z wapniem i magnezem na regularny, miarowy rytm pracy serca - najważniejszego mięśnia w naszym organizmie.

Dzięki odpowiedniej ilości jonów potasu:
- następuje sprawny przepływ impulsów między komórkami nerwowymi
- zachowana jest właściwa kurczliwość mięśni
- miarowo pracuje serce
- możliwe jest wytwarzanie energii niezbędnej do pracy mięśni

Prawidłowa dieta zapewnia naszemu organizmowi odpowiednie ilości potasu, istnieją jednak sytuacje, kiedy doskwierają nam braki tak ważnego pierwiastka. Niedoborom potasu sprzyja przetwarzanie żywności oraz nadmierna ilość soli kuchennej (chlorku sodu) znajdująca się w naszej diecie. Zaburzenia pracy przewodu pokarmowego (biegunki, wymioty) , a także stosowanie niektórych leków nasilają utratę potasu z organizmu i przyczyniają się do powstania objawów jego niedoboru. Zwiększone zapotrzebowanie na potas odczuwają natomiast osoby aktywne, które narażone są na utratę potasu wraz z potem. Należą do nich m.in. sportowcy i osoby intensywnie pracujące fizycznie.

Chcąc uniknąć niedoborów ważnego pierwiastka - potasu lub chcąc przeciwdziałać objawom związanym z osłabieniem siły mięśni i bolesnymi ich skurczami warto zastanowić się nad suplementacją potasu. Właściwe uzupełnienie diety w potas zapewnia preparat POTAS Naturell.
Suplement diety POTAS Naturell zawiera łatwo przyswajalny związek glukonian potasu, który zapewnia właściwą podaż jonów potasu oraz pomaga utrzymać homeostazę organizmu.

Pojedyncza tabletka zawiera:
Substancja czynna:
potas 80 mg (w postaci glukonianu potasu 485 mg)
Substancje dodatkowe:
mikrokrystaliczna celuloza (sub. wypełniająca); olej rycynowy, stearynian magnezu (nośniki);sól sodowa karboksymetylocelulozy (sub. wypełniająca); dwutlenek tytanu (barwnik); hydroksypropylometyloceluloza (sub. do stosowania na powierzchnię).
 
Sposób użycia
: dorośli 1 - 3 tabletki dziennie w trakcie posiłku, popijając dużą ilością wody.

 Producenci